Kombi Servisi

Kombi Fiyatları Nasıl Belirlenir

KOMBİ FİYATLARI NEYE GÖRE BELİRLENİR?

Her yıl birbirinden farklı üretilen kombiler, kalitesine göre fiyatları belirlenmektedir. Genellikle yaz aylarında daha uygun fiyatlı olan kombiler, kış aylarında artan talep nedeniyle fiyatları da artmaktadır.

Eğer eviniz için kombi arayışındaysanız bunu dikkate almanız, fiyat araştırmasını bu doğrultuda yapmanız maddi anlamda size kar sağlayacaktır. Kombi fiyatları marka, model, ürün kalitesi ve sunulan hizmetlere bağlı olarak değişmektedir. Kombi fiyatlarında değişkenlik göstermesine sebep olan özellikleri bilmeniz seçim yaparken size kolaylık sağlayacaktır.

Kombi fiyatlarını etkileyen faktörler ise;

  • Kombi markası
  • Kombi modelleri
  • Kombi kapasitesi

Tercih edilen kombi markası, kombi fiyatlarını doğrudan etkileyen bir unsurdur. Bazı kombi markalarının sektördeki tecrübesi, geniş yelpazede servis ağı fiyatları yüksek oranda etkilemektedir. Yeni kurulan ve pazara yeni giren markalar ise kendilerinin tanıtabilmek için fiyatların daha uygun tutmaktadır. Bu durumda önemli olan kombinin fiyatı değil servis ağının genişliği ve tüketim bedelidir. Bu sebeple bilinen ve güvenilen markaları tercih etmek en doğrusudur.

Kombi markasının yanı sıra modeli de fiyatı etkileyen sebepler arasındadır. Her kombi markası farklı tür ihtiyaçlar için, farklı teknolojiler kullanır buda modeller arası maliyet değişikliğine yol açar.

Kombinin kapasitesi fiyatı doğrudan etkileyen bir faktördür. Kombinin kapasitesi üzerinde etkili olan durumlar vardır. Evin bulunduğu kat, ve metrekaresidir. Hem evinize uygun hem de bütçenize uygun kombiyi almak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz bilgilere vakıf olmanız doğru tercihi yapmanıza yön gösterecektir.

KOMBİ FİYATLARINI ETKİLEYEN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Kombi seçimi, doğalgaz tesisatı seçimlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Kombinin ortalama ömrünün 10-15 yıl olduğunu düşünürsek, seçilecek kombi yıllarca kullanılacaktır.

Yoğuşmalı kombiler enerji tasarrufu nedeniyle daha fazla tercih edilen kombiler arasındadır. Geleneksel kombilerle, yoğuşmalı kombiler arasında fiyat farkı bu sebepten dolayı oluşmaktadır. Geleneksel kombiler bacadan dumanı dışarı atarken, su buharının atmosfere salınmasına neden olurlar. Yoğuşmalı kombilerde ‘ yoğuşma’ teknolojisi ile su buharı yoğuşarak bir birim enerjiden daha fazla ısınılmasını sağlamaktadır.

Kombinin mekanik tasarımı, işlevi, enerji tasarrufu, verimliliği her kombide olduğu gibi yoğuşmalı kombilerde de fiyat açısından farklılık göstermektedir.

Kombilerde bulunan mevsimsel çalışma özelliği oldukça önemlidir. Kombi yaz/ kış modu sayesinde daha ideal çalışma prensbine sahip olur. Kışın hem ısınma hem su sıcak su için çalışacak olan kombiniz, yazın sadece sıcak su ihtiyacınızı karşılamak için çalışacaktır. Bu ayrımda  fiyat farkının oluşmasında önemli bir özelliktir.

Montaj, tasarım ve kullanım kolaylığı sağlayan kombiler, bu özelliklere göre fiyatları belirlenmektedir. Herkesin bütçesine uygun fiyatlarda kombi bulmak mümkündür. Daha fonksiyonlu, yakıt tasarrufu sağlayan, yaz / kış modu bulunan kombiler haliyle ortalamanın üstünde fiyatlara sahiptirler. Evinizin konumu, metrekaresi ve bulunduğu kata göre tercih yapmanız gerekmektedir. Bütçeniz doğrultusunda en üst modeli ya da ortalama kalitede bir kombi tercihi yapabilirsiniz.

KOMBİ FİYATLARI MARKAYA GÖRE DEĞİŞİRMİ?

Kombilerin fiyatları markaya göre de değişim göstermektedir. Kombi üreticisi olan birçok marka, üretim standartları ve alanındaki tecrübeye göre fiyatlarını belirlemektedir.

Model açısından düşünüldüğünde kombi sistemlerinde yoğuşmalı kombi adı verilen sistemler yer almaktadır. Bu sisteme bağlı olarak ortaya koyulan ürünlerde kombi fiyatları da değişiklik göstermektedir. Her ne kadar ürün aynı gibi gözükse de markalar arasında mutlaka kalite farkı bulunmaktadır.

Her yıl birbirinden farklı üretimler doğrultusunda, kaliteye göre belirlenen fiyatlar her marka için değişkenlik göstermektedir. Her kombi markası, farklı tür ihtiyaçlar inin farklı teknolojiler kullanmaktadır. Her marka kendi üretimlerine göre fiyatlarını belirler.

Markalar kalite standartları gereği, fiyatları belirlemektedir. Seçmiş olacağınız kombide, marka önemli bir unsurdur. Bu işi en üst seviyeye taşıyan markaların kombileri haliyle fiyat olarak yüksektir. İşinizi görecek özellikte olmasını istiyorsanız Türkiye pazarında satışa sunulan markaları tercih edebilirsiniz.

Yapım kalitesini yüksek bir kombi, çalışma koşullarına bağlı olarak 3-5 yıl daha fazla kullanım ömrü olabilir. Ama bu kombiler de arıza sıkıntısı yaşayabilir ve kalitesine bağlı olarak onarım ücretleri daha fazla olabilir. Eğer arıza açısından bakarsak en üst kalite, en iyi marka kombiyi de seçseniz, arıza olmayacağına kimse garanti veremez.Eğer evinizi ısıtmak istiyorsanız, en iyi marka yerine evinizin kullanımına uygun, sonrasında sizi üzmeyecek markaları tercih edebilirsiniz.

 

 

KOMBİ FİYATLARINDAN ARTIŞ OLDUMU?

Her elektronik eşyada olduğu gibi, kombilerde de talep çoğaldığı zaman illaki fiyat artışı olmaktadır. Şuan bulunduğumuz ekonomik şartlar nedeniyle de birçok ürünün fiyatında artış olmuştur. Bu gibi durumlarda yaz aylarında kombi almanızı tavsiye edebiliriz. Talep çoğaldıkça evinize uygun olanı bulmakta da zorluk yaşayabilirsiniz.

Eğer daha uygun fiyata ve avantajlı kombi almak istiyorsanız, belirtilen zamanlarda almanızı tavsiye ederiz. Kombiler evlerin ve işyerlerinin vazgeçilmez bir eşyasıdır. Isınma ihtiyacı ve sıcak su ihtiyacını karşıladığı için olmazsa olmazların başında gelir. Bu yüzden fiyatların düşmesini beklemek yerine uygun zamanda almanız en doğrusudur.

Evinizin konumu, bulunduğu kat ve metrekaresine göre istediğiniz özellikleri bulunan kombileri tercih edebilirsiniz. Özellikle değinmek istediğimiz bir husus var ise oda özellikleri kadar kombinin güvenli olmasıdır. Kombinin ısınma özelliklerini göz önünde bulundurarak karar vermek için kombi çeşitlerini de bilmek gerekir.

Önemli bir görevi olan kombiler, tasarım ve teknik özellikleriyle kullanıcılara farklı fiyat seçenekleri sunmaktadır. Herkesin ayırabileceği bütçe farklıdır. Buna bağlı olarak her kesime hitap eden marka ve model bulunmaktadır. Seçim yaparken her detay göz önünde bulundurulmalıdır. Sırf görüntüsü için ya da özellikleri için tercih yapılmamalıdır. Sonuçta evinize uygun olan bir kombi tercih edilmesi gerekmektedir.

Uzun yıllar kullanacağınızı düşünürsek, seçim yaparken teknik bilgisi olan, bu konularda uzmanlaşmış kişilerden destek almanız size fayda sağlayacaktır.

TEKİRDAĞ KOMBİ FİYATLARINDA SON DURUM NEDİR?

Tekirdağ kombi fiyatları belirlenirken çok fazla faktör işin içine girmektedir. Kombi markaları, kombi çeşitleri, kombi özellikleri fiyatları belirleyen etkenlerdir. Aynı zamanda yabancı markaların fiyatları döviz bazında belirlendiğinden, döviz fiyatlarında yükselme ile fiyatlarda da artış olmaktadır.

Tekirdağ bölgesinden kombi almak istiyorsanız, bu konuda satış yapan firmaları ziyaret ederek ihtiyacınıza göre fiyatlar hakkında net bilgiye sahip olabilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda kombi hakkında yeterince bilgiye sahip değilseniz yanlış tercihler yapabilirsiniz.

Seçim yaparken işin uzmanı kişilerden destek almanız en doğrusudur. Bu konuda en ince detaya kadar vakıf olan yetkili servisler, eviniz için en doğru tercihi yapmanızda yardımcı olacaklardır. Çoğu zaman fiyatı yüksek en iyisi budur şeklinde düşünülebilir ama doğru bu değildir. Fiyatı yüksek olan ürün sizin evinizin ısınma ihtiyacını karşılayamayabilir. Bu konuda bilginiz yoksa sonrasında hem fazla para verip, hem de ısınma ihtiyacınız karşılanmayabilir.

Uzun yıllar kullanacağınız kombiler, tercih yapılırken iyi araştırılması gereken elektronik cihazlardır. Sonuçta sürekli değiştirilecek, yada yenisi alınacak ürünler değildir. Fiyatı yüksek markaları tercih ederken, bu ürünlerin parça ücretlerini ve bakım onarım ücretlerini de unutmayınız. Kombi ücreti ne kadar yüksekse, bakım, onarım, yedek parça ücreti de bu orantıda yüksek olacaktır.

Daha öncede belirttiğimiz gibi, alanında uzman kombi konusunda her türlü bilgiye sahip yetkili servislerden destek almanız, size avantaj sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir